Blog Başlık

 • Kasım 08, 2022

  Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanır ve beklenmedik derecede indirimli satışlar yaparlar. Amerika’da başlayan bu alışveriş akımı İngiltere ve Kanada’ya da sıçramış daha sonra küresel bir boyut alarak tüm dünyada yaygınlaşmıştır.

  fırsatlar, Kasım, indirim, blackfriday
 • Ekim 06, 2022

  Bilim insanlarının yaptığı çalışmaların sonucunda İnsanın neden uykuya ihtiyaç duyduğuna dair kesin bir fikir birliği bulunmuyor. Ömrümüzün yaklaşık üçte birini bilincimiz kapalı olarak geçiriyoruz. Üstelik ‘uyku’ yalnızca insanlar için geçerli bir olgu değil. Omurgasızlar dahil sinir sistemi olan her canlı uyur. Bununla birlikte evrimsel açıdan baktığımızda uyku oldukça dezavantajlı bir durumdur. Vahşi doğada canlılar uyku halinde yani bilinç dışı bir haldeyken son derece savunmasızdır. Peki canlılar yaşamlarını tehlikeye atma pahasına neden uyurlar?

  uyku ,ihtiyaç, dinlenme, sağlıklı yaşam
 • Eylül 28, 2022

  Güne zinde başlayabilmek, gece ne kadar konforlu bir uyku deneyimi yaşadığınızla doğrudan ilgilidir. Doğru uyku pozisyonunda doğru bir yatakta doğru bir yastık ile uyumak, sağlığınız açısından son derece önemlidir. İnsan ömrünün yaklaşık üçte birinin uykuda geçtiği düşünülürse bu durum daha da çarpıcı bir hal alacaktır.

  yastık. uyku, yastık değişimi, konfor
 • Eylül 21, 2022

  Uyku yaşamımızda çok önemli bir yere sahiptir. Uyku hayatımıza, uyuduğumuz yatak da uykumuza etki eder. Bu nedenle konforlu bir yatak, bir yataktan çok daha fazlasıdır. Bazen sağlıklı bir uyku için sadece konforlu ve kaliteli bir yatağa sahip olmak yetmeyebilir. Var olan her şeyin bir sonu olduğu gibi yataklarımızın da kullanım ömrü tükenebilmektedir. Bu kaçınılmaz sona giden süreci uzatan ve kısaltan faktörler mevcuttur: Yatağımızın kalitesi, kişinin vücut ağırlığı, uyku pozisyonu ve diğer dış faktörler süreçte etkilidir.

  yatak,uyku,yatak ömrü,konfor
 • Eylül 16, 2022

  Mevsim geçişlerinde; sıcaklık düşmekte, güneş ışınının etkisi zayıflamakta ve günler kısalıp geceler uzamaktadır. Yaşanan tüm değişiklikler uyku düzenimiz üzerine doğrudan etki eden faktörler olarak kendini göstermektedir. Bu etkileri sıklıkla yorgunluk, uyku hali ve halsiz olarak hissedebiliriz. Günlük hayatımızı olumsuz etkileyen bu sorunların ortaya çıkmasındaki temel sebep vücudumuzda salgılanan melatonin hormonun üretilmesinde yaşanan değişimler ile ilgilidir.

  Vücudun ritmini sağlayan ve uykuya dalma hızını ayarlayan hormon, Melatonin Hormonudur. Işık uyaranı melatonin hormonunun salgılanmasını engeller, karanlık ise artırır. Melatonin hormonunun düzeyi ne kadar yüksekse uykuya dalma hızımız da o kadar artar. Özellikle Eylül ayının gelmesi ile güneş ışını azalınca, melanosit hücreleri daha az uyarılır; vücuda canlılık ve zindelik veren serotonin hormonu daha az salgılanmaya başlar. Bu durum bireylerde çabuk yorulma, uykusuzluk ve mutsuzluk gibi sorunlara yol açar. Tüm bu değişiklikler nedeniyle mevsimsel geçişlerde uykuyu düzene sokmak büyük önem taşımaktadır.

  yatak, uyku, uyku düzeni, yatak boyutu, doğal içerik
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Konfor Yatak olarak alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.